27 Ağustos 2010 Cuma

Galata KulesiYine o çok önemli bir yeri olan tarihi güzelliklerinden birindeyiz İstanbul'un. Görülesi mazarasıyla Galata Kulesi..


Dünyanın en eski kulelerinden biri olan Galata Kulesi bir fener kulesi olarak yapılmştır. Kulenin yüksekliği yaklaşık olarak 70 metredir. Kule birçok tarihi olaya şahitlik etmiş ve bunlardan en önemlisi Hazarfen Ahmet Çelebi nin ilk olarak burdan atlamasıdır.Biz de bir sonraki adımımızın Galata Kulesi olmasına karar verdik. Otobüse atladığımız gibi karaköy e geldik.Buraya da daha önce gelmediğimiz için bir merak sardı bizi.
İçeriye girerken bir sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü hem turist hem de yerli vatandaşlarımız çok rağbet gösteriyorlar. Asonsörle 7. kata çıkılıyor ve daha sonra 2 kat da merdivenle çıkılıyor. Ve kulenin en tepesindeyiz.
Benim biraz yükseklik korkum var, ben pek yanaşamıyorum gerçi korkulukları var. Kesinlikle bir düşme tehlikesi oldugunu zannetmiyorum. Ama mazara süper gercekten. Eminim akşam çok daha güzeldir. İster burada eşsiz manzarayı seyredebilir isterseniz içeride restaurantta güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Giriş Ücreti 5 Tl
Hergün ziyarete açıktır.İşte Galata Kulesinden birkaç resim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder